Down to content

Prügilate kattekihi stabiliseerimine

Kaasaegsete prügilate ehitamisel on vooderdis keskkonnaohutuse seisukohalt üliolulise tähtsusega. Kuid vooderdis nõlvadel (sealhulgas madala kaldega nõlvadel) on tundlik ülemäärase tõmbepinge ja rebenemise suhtes pealispinna ning drenaažikihi libisemise tõttu. See on prügilate vooderdise puhul tüüpiline probleem, kuna komponentide kontaktpinna hõõrdetegur on väga madal.

Tensari geovõrgu lahendused

Tensari ühesuunaliste geovõrkude kihi lisamine vooderdise peale ning selle ankurdamine nõlva ülaserva külge aitab toime tulla pinnase kattekihi ja nõrgvee drenaažimaterjali kaaluga. See võimaldab vältida tõmbepingeid, mis võivad vooderdist kahjustada. Tänu suuremale stabiilsusele on võimalik ehitada ka järsemaid nõlvu ning suurendada seeläbi mahutavust.

Ükskõik milline on teie projekt, Tensar saab kindlasti aidata

Tensari innovatiivset tehnoloogiat on kasutatud paljudes projektides üle maailma ning sellest tulenevalt on saadaval lai valik juhtumianalüüse ja brošüüre. Samuti pakume teile tehnilist tuge, mis hõlmab ekspertnõuandeid, jooniseid, spetsifikatsioone, sertifitseeritud projekte ning abi eelarve koostamisel. Spetsiifilised teenused on saadaval lepingust lähtuvalt.

 

Prügilate kattekihi stabiliseerimine

Pakume teile täielikku tehnilist tuge, mis hõlmab ekspertnõuandeid, spetsifikatsioone, jooniseid, sertifitseeritud projekte ning abi eelarve koostamisel. Spetsiifilised teenused on saadaval lepingust lähtuvalt.

Eelised

Tensari geovõrkude kasutamine pinnase kinnihoidmiseks nõlvadel võib kaasa tuua mitmeid eeliseid:

  • keskkonnaohutus - väheneb nõlvade libisemise ning sellest tuleneva voodri rebenemise oht. Prügila gaasid ja nõrgvesi on isoleeritud ning vihmavesi hoitakse eemal
  • suurem mahutavus - kuna on võimalik ehitada järsemaid nõlvasid, siis suureneb seeläbi prügila mahutavus

Need help?